Tedýček & Diederik

  Tedy Diederik

Tedýček

Tedýček se narodil se 11.6.1998 v Prostějově. Jako štěňátko, jsme si ho nekoupili my, ale jedna rodina ze Svitav, respektive to byl dárek pro jejich děti za vysvědčení... A tak malý Tedýček byl s rodinou v bytě a v jejich nepřítomnosti kousal, kousal a kousal do všeho včetně nábytku. Pak prázdniny skončily, rodiče museli do práce, děti do školy a Tedýček v bytě zůstávat nemohl, protože by všechno rozkousal. Řešením pro ně bylo... šup s ním do garáže...:-( Takže Tedy byl od září 1998 až do půlky února 1999 zavřený v garáži s ne asi příliš kvalitní stravou a jednou denně venčení jen na vodítku. Naštěstí rodina dostala rozum a rozhodla se pejska zbavit, naštěstí ne zavezením do lesa daleko od města. A tak se jednou dostala informace o půlročním Beaglovi i k nám, a druhý den byl Tedýček u nás doma. Vyplašený půlroční štěně, který se bálo i vysavače, nožičky mu křupaly jak stoletému starci když se protahoval a jediný co uměl z poslušnosti, bylo poprosit...:-(

Obrázek “https://www.piroman.ic.cz/piroman_soubory/tedycek/img00008.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Vzhledem k tomu, že jsme nikdy psa neměli, neměl jsem ani žádnou zkušenost s výcvikem psů a nechtěl jsem mít neposlušný zvířátko, který ovládá svýho pána. Nakoupil jsem si literaturu a s knížkou, v obyváku, protože venku bylo spousty sněhu, jak u nás bývá zvykem, jsem Tedýčka učil základní povely. Byla to fuška, ale můžu říct že se dílo podařilo a teď s Tedýčkem můžu jít na procházku do lesa, na louku, prostě kamkoliv a nemusí být na vodítku a ani mu nedávám obojek, když nemusím, protože si myslím, že je pro něj volný pohyb bez tohohle všeho "příslušenství" naprosto přirozený! Nerozběhne se za zvěří a když jo tak na zavolání okamžitě háže brzdu! Je fakt že mi tohle málokdo, kdo zná Beagly věří, ale kdo nevěřil a viděl, tak teď už věří.

Jednou na podzim honil Tedýček po zahradě veverku, ujela mu na trávě nožička a potrhal si vazy v koleně na pravé zadní nožičce a tak byl v listopadu 2005 na operaci v Hradci Králové. Pak zase honil veverky i nenáviděný kočičky. Léta běžela a Tedýček omládl, když jsme si v červnu 2008 pořídili Diederika. Honili se, chodili jsme spolu na procházky, v zimě jsme dělali blbosti v závějích.

Pak přišel konec července 2010 a Tedýčka začalo bolet bříško, mysleli jsme, že něco snědl, dostal několik injekcí, po kterých se mu ulevilo, pak mu zase nebylo dobře. Jedinou možností byla operace, tak se naši s Tedýčkem vydali znova do Hradce Králové, tam však veterináři zjistili, že našemu dvanáctiletému rodinnému miláčkovi není pomoci a jeho trápení ukončili. Tedýček 18. srpna 2010 zemřel. Že u nás panovala nálada na nic a slzy v očích jsme měli na každém kroku, asi nemusím žádnýmu pejskařovi popisovat a vy ostatní to stejně nepochopíte, já jsem navíc byl skoro tři tisíce kilometrů daleko... Tedýček teď spinká u nás na zahradě. Měli jsme Tě moc rádi Tedýčku.

 

Fotky jsou ve fotogalerii.

Starší fotky

Diederik

Diederik se narodil 15.4. 2008 v Rychnově nad Kněžnou.

Nejčastější otázka v souvislosti s tímhle pejskem je jeho jméno, všichni se mě ptají co je to za jméno. Tak tedy Diederik je holandské jméno a přišel jsem na něj v jednom videoklipu kde se zpívá: "Diederik is laborant". Jak jsem přišel na to, že se tak bude jmenovat náš další pejsek? Původně jsme měli mít staršího pejska, který byl využit ve výzkumu a po určité době byl pro účely vědy nepoužitelný a takoví pejsci se pak mhohdy stávají rodinným a ne už laboratorním psem. Abyste věděli o čem mluvím, přečtšte si článek na idnes a zároveň se i dozvíte i něco o psích krmivech. 

Nicméně tenhle pejsek nakonec musel vědě sloužit dále a já už jsem chtěl novýho pejska, jméno jsem mu ponechal. Na internetu jsem našel Rychnovskou nabídku štěňat a po pár týdnech vzájemného nahánění s chovatelem jsem se byl na pejsky podívat a 14.6.2008 jsem si ho odvezl domů.

Fotogalerie