napěňovací tryska

František | 09.01.2013

Zdravím všechny a současně prosím o pomoc, nebo radu. Loni v létě jsem koupil kávovar Cafissimo na chatu a s provozem přístroje, chutí kávy a pěnou jsme byli navýsost spokojeni. Teď přes zimu používáme kávovar doma. Ovšem minulý týden se mi stala nemilá věc - z napěňovací trysky vyšlehl silný proud tlakové páry z horní části trysky, místo aby tlak šel do hrníčku se smetanou pro napěnění. Málem mě to opařilo prsty, ale vše dobře dopadlo. Rozebral jsem celou trysku, vyčistil tenkou dírku ve spodní část gumové trysky, která stejně nebyla uspaná, ale abych měl jistotu. sesadil jsem vše jak má být na stroj zpět a spustil tlak. Byl jsem opatrný a dával pozor co kdyby. Udělal jsem dobře, neboť se situace opakovala, tlak péáry unikal nahoře u chromového kolínka a do spodní části trysky kde se má napěňovat smetana, nešel tlak žádný. Nevím co s tím, na iánternetu jsem nikde nenašel kde sehnat napěňovací trysku ako náhradní díl, Kávu přístroj dále dělá skvělou, jen ten napěněný čepec si musím odpustit. Nemátře někdo zkušenost se podělit, nebo koupit napěňovací trysku jako náhradní díl ?
Moc děkuji všem za event. odpovědi a za pomoc.
František

Přidat nový příspěvek